Izolacje pianką poliuretanową znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie. Znacznie poprawiają energooszczędność budynku poprzez wyeliminowanie mostków termicznych, optymalizują wentylację, zapobiegają efektowi skraplania wilgoci na elementach konstrukcji, zabezpieczają przed korozją oraz sprawiają, że powierzchnie stają się łatwo zmywalne.

Pianka pur cechuje się wysoką adhezją tzn. przyczepnością do różnych podłoży i kształtów jak np. blacha trapezowa. W rolnictwie, czy to w przypadku hodowli zwierząt, czy przechowywania pasz lub żywności, częstym problemem, z którym borykają się rolnicy jest problem skraplania się pary wodnej (dotyczy to najczęściej budynków z metalowym pokryciem dachu). Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się efektu powstawania skroplin jest natrysk cienkiej warstwy pianki zamknięto komórkowej (zależnie od temperatury w budynku już około 3cm pianki jest w stanie skutecznie wyeliminować proces wytrącania się wody). Wpływa to pozytywnie na wyrównanie jednorodności wzrostu zwierząt, zmniejsza zużycie paszy oraz zużycie energii.

Powłoki wykonane z zamknięto komórkowej pianki pur nie wchłaniają wilgoci ani zapachów, zapobiegają gnieżdżeniu się gryzoni, zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, grzybów, pleśni.