Pianka poliuretanowa uznawana jest obecnie za najlepszy materiał izolacyjny stosowany w budownictwie.

Wynika to zarówno z właściwości izolacyjnych poliuretanu jak i możliwości zastosowania go w różnych miejscach i przy rozmaitych materiałach budowlanych. Pianka wykazuje wysoką adhezję czyli przyczepność do większości materiałów budowlanych, natryskiwana jest w postaci cieczy, dlatego w przypadku ocieplania powierzchni o nierównych kształtach np. z blachy trapezowej stanowi jedyne właściwe rozwiązanie.

Podobna sytuacja występuje przy ocieplaniu trudno dostępnych, nieregularnych powierzchni poddasza jak np. przy lukarnach, wykuszach, ocieplenie przy krokwi koszowej, kalenicy prowadzi przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów do powstawania mostków termicznych.

Szacuje się, że w przypadku ocieplenia poddasza wełną mineralną mostki termiczne stanowią około 2% całej powierzchni docieplanej(w przypadku połaci wielkości 150m2, mostki termiczne powodują jakby 2m2 poddasza nie były w ogóle ocieplone). Zważywszy również na fakt, że przez dach „ucieka” z domu najwięcej ciepła bo około 30%. , możemy oszacować jak duże oszczędności w skali roku daje nam docieplenie poddasza pianką pur.

Obliczono, że inwestycja związana z dociepleniem poddasza pianą (w zależności od wielkości obiektu) zwraca się po około 3-4 latach w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie, cały dalszy okres eksploatacji budynku to czyste zyski.